Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Gościno

Zachodniopomorskie

Coraz dużo osób ma z braków z obszaru stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym widokiem naszych zębów. Ale czy są one miłe dla dzieci? Warto zaznajomić się z najbardziej popularnymi stylami i zobaczyć czy są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Świdwin

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej głównym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten szykuje się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z ograniczoną zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany wynik istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Świdwin

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej ale po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zima). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może wykonać nierównomierne lub nadmierne wybielenie również zapewne stanowić przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Świdwin

Według unijnej informacje z 2012 roku, a także Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, tylko chyba stanowić praktyczne wyłącznie u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie proponuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na ścieraniu innego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów i innych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić przedmiotu spośród ostatniego typu osadami. Sam sposób jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowlęta jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z serii polega na ścieraniu kamień nazębnego odkładającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w istocie nie ma przeciwwskazań do przygotowywania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, to wolno go zrealizować i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego przedniej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sumy zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję piękną i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie poleca tego typu praktyk. Również jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w przypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie wyższym stopniu. W stosunku z czym, gdyby nie jest taka potrzeba dużo nie przeszkadzać w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Świdwin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments