Można powiedzieć, że podczerwień jest z nami od zawsze. Największym źródłem promieni podczerwonych jest samo słońce. Człowiek odkrył i poskromił promieniowanie podczerwone już dawno temu, jednak technologia ta wykorzystywana jest do teraz.
Jako pierwsi wykorzystali ją żołnierze w swoich systemach lokalizacyjnych. Innym przykładem wykorzystania podczerwieni jest medycyna, w której promienie IR pomagają przy regeneracji tkanek miękkich. Jednak podczerwień możemy znaleźć również w przedmiotach użytku codziennego. Większość z nas kilka lat temu posiadała telefon z podczerwienią, prawda? Większość z nas ma w domu także pilot do telewizora, w którym podczerwień pozwala nam na zmianę kanałów. Podczerwień znalazła również zastosowanie w nowoczesnym sposobie ogrzewania, jakim są promienniki podczerwieni. Ten niekonwencjonalny sposób ogrzewania działa na zasadzie emisji krótkich fal podczerwonych, które za zadanie mają równomiernie rozprowadzić ciepło. Promienniki podczerwieni ze względu na sposób działania są kompletnym przeciwieństwem tradycyjnych form ogrzewania. Otóż promiennik podczerwieni ogrzewa wszystkie obiekty w swoim zasięgu, tzn. ludzi, przedmioty, podłogi czy ściany, a nie powietrze, jak dzieje się to w przypadku piecyków czy kominków wolnostojących. Takie rozwiązanie pozwala nam uniknąć przegrzania, za to umożliwia spędzanie czasu na świeżym i rześkim powietrzu. Oprócz odmiennego komfortu grzewczego, zmienia się również szybkość odczuwania ciepła. W przypadku piecyków czeka nas długotrwałe rozpalanie, a następnie pilnowanie ognia, natomiast promienniki podczerwieni ogrzeją nas w kilka sekund. Promienniki tarasowe to sposób na skuteczne ogrzewanie w niezwykle komfortowych warunkach.
Spis Treści
Jak skutecznie ogrzać taras? Promienniki tarasowe
Chcąc zapewnić sobie jak najlepszy komfort podczas spędzania czasu na tarasie, szukamy rozwiązania, które zagwarantuje nam błogie ciepło podczas chłodnych dni. Rozwiązaniem mogą okazać się promienniki podczerwieni na taras. Urządzenia te działają tak samo skutecznie bez względu na temperaturę na zewnątrz. Promienniki podczerwieni umożliwią nam organizowanie spotkań przy grillu przez cały rok, bez obawy o to, że ktoś zmarznie. Dodatkowo promiennik elektryczny wystarczy tylko włączyć, a on ogrzeje nas w kilka chwil. Nie musimy marnować czasu na rozpalenie czy dokładanie do ognia – możemy w pełni cieszyć się chwilami na tarasie. Promienniki podczerwieni nie emitują również szkodliwych spalin, dzięki czemu czas na zewnątrz będzie przyjemny i pozbawiony śmierdzącego dymu.
Promienniki podczerwieni – rodzaje
Możemy wyróżnić kilka rodzajów promienników ciepła. Jeśli mamy możliwość montażu, to świetnym rozwiązaniem będą promienniki naścienne lub promienniki wiszące. Te pierwsze zapewnią nam maksymalny komfort cieplny, bez tzw. zimnych okien. Promienniki podczerwieni wiszące montujemy na suficie – dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić miejsce na naszym tarasie. W przypadku, gdy nie mamy możliwości montażu, równie korzystną opcją będą promienniki wolnostojące. Możemy ustawić je, gdzie chcemy, ale z zachowaniem wszelkich wskazówek zawartych w instrukcji.
Czy warto zdecydować się na promiennik podczerwieni?
Na pytanie, czy warto zdecydować się na promiennik podczerwieni, odpowiedź jest bardzo prosta. Oczywiście, że warto! Promienniki podczerwieni to rozwiązanie mające wiele korzyści. Na rynku nie znajdziemy innego rozwiązania, które zapewni nam tak niesamowity komfort cieplny. Ogromną zaletą jest również szybkość działania urządzenia – ciepło odczuwalne jest praktycznie od razu! Warto również wspomnieć o działaniu prozdrowotnym, ponieważ promienniki podczerwieni korzystnie wpływają na krążenie u chorego. Poza tym promienniki ciepła są rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie niemałych kwot, gdyż łącząc je panelami fotowoltaicznymi, możemy zyskać praktycznie darmowe ogrzewanie.
Decydując się na promiennik podczerwieni polskiej produkcji, kupujemy urządzenie z wieloletnią gwarancją i o najwyższej jakości. Nie warto oszczędzać, kupując tańsze, chińskie zamienniki, ponieważ takie promienniki są niskiej jakości i bardzo często psują się już po kilku użyciach.
Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/