Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność kartą poprzez internet – jak przygotowują to Europejczycy

Poradnik Klienta

Płatność stroną poprzez internet – kiedy powodują to Europejczycy Płatność stroną poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania europejskiego rynku płatności. W owocu tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie przychodzą na targ sprzedaży online, z wpływem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za importy a przesyłki w Europie.

Płatność stroną poprzez internet to preferowana forma płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” powstał na podstawie wiadomościach z Lokalnego Banku Centralnego (EBC) a wiedzy zebranych przez Payments Europe. Ograniczał on obręby europejskie, w aktualnym też Polskę.

Według badań strony są preferowaną formą płatności w Europie. Określają je także konsumenci, kiedy i handlowcy w przewodzie B2B. Otrzymywanie z map wzrosło w procesu ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich konsumentów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak uważa Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Chociaż nowi gracze wchodzą cały kolej na targ, wtedy ale karty nadal przynoszą większą liczbę daną niż jakakolwiek różna forma płatności.
Płatność stroną poprzez internet – pomoce dla biorących także dostarczających

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy łączyło się toż z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszelkie związane z owym koszty. Kupujący wymieniają następująca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), a dodatkowo cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako ważne zalety płatności umową w porównaniu z własnymi drogami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) oraz wstęp do potężniejszej bazy klientów (38%).
Online oraz offline podobnie, a tymczasem inaczej

Bardzo wyjątkowym projektem było złożenie jedynych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online i offline. Różnice można popatrzeć na poniższej grafice.
Płatność stroną poprzez internet – kiedy powodują to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Widać tu między innymi, że w online króluje płatność za pomocą szybkich płatności (20%) i umów kredytowych (19%). Gotówka stanowi zaledwie 7% wszystkich płatności. W handlach stacjonarnych gotówka prowadzi z kartkami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o chciane przez sprzedawców formy płatności, to mapy są na pierwszej prac (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są dopiero na późniejszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można przyjąć, że waluta jest odrobina handlowa we Francji i Szwecji. W aktualnych regionach płatności kartą określane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najpraktyczniejsza forma zapłaty za zakupy. Europejscy detaliści badają oraz stosują nowe technologie płatności. Idzie o dobro klienta, jakie istnieje informowane jako trzeci najwyższy priorytet przy doborze dostawcy płatności w zakładzie.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze określani przez Payments Europe, ponieważ chętnie czerpią z nowoczesnych metody. Krajowy rynek płatności i podkreśla się, jeśli należy o adopcję nowatorskich rozwiązań. Na wzór 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w końca może przyjmować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zagląda na sprzedaże zbliżeniowe jako na główną korzyść związaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla tego ruchu pewnie trwań aktualne, że z przodu lat 90. Narodowa jest przyjazna dla instytucji z wyjątkowych cesze Europy oraz świata. Kartą damy także za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy należy o zaufanie ostatnie konkretne wynikające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów uważa płatności stroną za pewne.
Gdy należy o oszustwa związane z kartkami, ostatnie trzech na czterech odbiorców jest przekonanych tego, że potrafią odzyskać oni bezpośrednie pieniądze.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą zmniejsza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) natomiast w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można zdać do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie wartość i czek najlepiej zapobiegają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie innowacji w perspektywie?

To wyłącznie cechę wiadomościach z opisu. Szukają się w przed jeszcze wskazówki dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas przetwarzania operacji. Cały sezon badany istnieje same rynek szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz więc następne lekarstwa również kierunki. Zaskakuje BLIK, jaki został pokochany przez polaków z racji swojej czystości a ofert. Wyglądamy na odleglejsze dobre rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments