miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Kamień Pomorski

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno uwierzyć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

 

Został on nakręcony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Emisja telenoweli w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki telenoweli często emitowane są na wielu programach telewizyjnych. Można je również bez problemu znaleźć w internecie wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

telenowela opowiada o losach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie rosłej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, przeważnie kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, cały czas popadają w kłótnie między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez konsekwencji, rozumieją również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, nierzadko chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle sprytny, zawsze obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się niepowodzeniem. Jako motorniczy, Krawczyk śni o prowadzeniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i absurdalnych planów. Jego postać jest opozycją dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których usposobienie i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują absurdalne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą opanowaną, znosi wszystkie szalone pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to świetny pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład najpopularniejsze teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Mirosławiec

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments