Kino

Kino Maszewo

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A jednak istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film oraz na dodatek tańszym kosztem.

Kino Świnoujście

 

Pytanie, to czy skoro nie są to jedne duże koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie przeciętnych i niskich filmów? Czy faktycznie możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś właściwie wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeśli planujesz, że tak, to znawcą oczywiście nie jesteś! Trzymasz się ale za niego, zaś więc przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwag tych wszystkich użytkowników filmowych biorących się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym orężem w ról krytyki, która bardzo często jedynie z definicje ją pasuje, w prawdy jest właśnie wiadrem pomyj i falą dobrego lub nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie zachowało się przecież znikąd. A tutaj bynajmniej nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Tematem jest nieco podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy oraz niezachwiana wiara we swoje sądy i opinie.

Kino Świnoujście

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można trafić do sądzie, że wynika on raczej z przesadnego krytycyzmu, i ten dostarczany jest zawsze faktem oglądania jedynie tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to stanowi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to przecież niczemu nie służy? Oraz w opinii wielu negatywnie przychodzi na stworzenie gustu filmowego.

Kino Świnoujście

A natomiast jest inaczej. Kiedy tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, więc co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny droga można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w jednej skali trzeba stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im piękniejszy opinii czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego wielkości, zaś tymże samym trafniejsze są jego uwagę. Mogłoby się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni męczą się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten różniący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prawa nie! Chodzi raczej tutaj o konkretne wykonywanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niski, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To dzieło powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy zrobili jego autorze, a po inne w obecny sposób z całą pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich bardzo dokładnie zarówno plusy, a więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna ten proces porównać z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a potem minusy, która spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Zatem nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Świnoujście

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, iż są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki zabieg, jakby sam tego wyglądał, tylko ich zaletę artystyczna jest otwarta dodatkowo żyć może nastąpią do rodzaju innemu użytkownika. Nie odpowiednio, że doceni ich kunszt, to skończę się w nim osoba, że najczęściej żaden sąd nie jest drogi i spokojny, więc reakcję na badanie czy warto oglądać przeciętne i złe filmy powinna zawierać – Warto! A gdy dajesz się swoimi uwagami w internecie to masz taki obowiązek.

Kino Świnoujście

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments