Jak można sprzedawać przedmioty świata realnego jako NFT?

Jak można sprzedawać przedmioty świata realnego jako NFT?

Warto przeczytać

Praktycznie wszystko można obecnie zidentyfikować za pomocą tokenów – a kilka firm już rozpoczęło przekształcanie fizycznych przedmiotów w niewymienialne tokeny (NFT).

O tym czym jest token NFT, możesz dowiedzieć się więcej na: https://dascanner.com/pl/artykul/nft-niewymienne-tokeny-co-to-jest.

Możliwe, że jeden z największych i najbardziej przekonujących przypadków użycia NFT, jaki pojawił się do tej pory, dotyczy własności. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś nieruchomości, wiesz, jak trudne i czasochłonne to jest. Długie listy dokumentów, przestarzałe systemy rejestru. 

NFT są promowane jako sposób na uaktualnienie tego, jak pewne rzeczy działają, a własność jest odpowiednio zarejestrowana w blockchainie. 

Może to przyspieszyć, zmniejszyć spory i pomóc w zapobieganiu oszustwom tak popularnym w Polsce jak właśnie z kamienicami, gdzie często raptem znajdował się stary właściciel itp. Otwiera to również drogę do zakupu nieruchomości za pomocą kryptowalut zamiast środków płatniczych – a w ostatnich miesiącach w Miami (stan Floryda w USA) pojawiło się kilka firm, które zajmują się realizacją tego przedsięwzięć. 

Czy to może pomóc w uaktualnieniu dochodowego świata kolekcjonera? 

Tak – i potencjalnie zwiększy bezpieczeństwo w tym procesie. Pamiątki sportowe pozostają niezwykle popularne – a karty Pokemon również cieszą się w ostatnich latach renesansem. NFT można wykorzystać do tworzenia cyfrowych reprezentacji przedmiotów, które istnieją w świecie realnym. Może to pomóc w zapobieganiu podrabianiu, a także stworzyć jasną ścieżkę własności. 

Niektóre firmy kryptowalutowe oferują nawet usługi przechowywania dla kolekcjonowania blue-chip – zapewniając bezpieczne przechowywanie i utrzymanie w doskonałym stanie. 

Może się to wydawać sprzeczne z intencjami, ale może to okazać się szczególnie przekonujące, jeśli uważasz kolekcjonowanie za możliwość inwestycyjną. Może to również upraszczać proces aukcji na rynkach wtórnych.

Warto zacząć się interesować tym rynkiem.

Pierwszym krokiem może okazać się śledzenie notowań kryptowalut oraz nft – dostępnych na takich stronach jak https://dascanner.com/pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments