Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Trzcińsko-Zdrój

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia zezwala na uzyskanie niespotykanych efektów nawet przy pełnych brakach zębowych.

Implanty zębowe Kalisz Pomorski

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Kalisz Pomorski
mosty protetyczne Kalisz Pomorski
ruchome protezy zębowe Kalisz Pomorski

Każda z tych dróg jest własne plusy oraz minusy, dlatego warto poznać się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Może stanowić toż ponad kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. I usunięcie zęba zapewne być efektem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto uzupełnić je jako wcześnie. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest głęboki wpływ na zgryz, a może kontynuować nie wyłącznie do interesów z żuciem, lecz zarówno do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść oraz do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się błąd w łuku zębowym, o jego czymś warto pomyśleć jak najszybciej – czy w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe uważane są za najlepszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na czymś braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą pomóc nawet na ponad 20 lat. Idą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie podejście korzysta się również w przypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich nakłada się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to również łatwy twórz na uzupełnieni brakujących zębów. Posiadają one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej stworzone z porcelany, które lokowane istnieje na bliskich dla braku zębach – w skutku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – toż rzeczywiście zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne istnieje ponad stworzenie ich pomagania kanałowego. To minus tej formy, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po wykonaniu mostu protetycznego stanowi niezwykle modny – stanowi on niemalże nie do odróżnienia z drugich zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów również istnieje szybka – mogą one podawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia oferta to protezy ruchome, na przykład uczynione z akrylu. To popularny metoda na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Dodatkowo nie zapewnia ona naprawdę silnej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Kalisz Pomorski

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments