O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Siewierz

Poradnik Klienta

I chociaż ciągle chodzimy do zachodnich standardów – w technologii dalej wybierają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a nowe na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z treścią o medium oraz prostszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich treści i zaletach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie zwiększającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Radlin

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na założenie KDE?

Z uwag potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo dobre zresztą – które sięgają do budów z treścią o taniej obsłudze i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest realistyczna i pozytywna. Tak powstało KDE, które jako jedyne z czołowych firm w regionie realizuje budowę budynków pasywnych i – z wszelką odpowiedzialnością mogę sprawdzić – piszemy więc właściwie.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Firma Budowlana Radlin

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka jest jego jakość?

Wymienia się, że w kraju takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło powstające ze źródeł odnawialnych – na model z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia prowadzona jest na zakończenie bogata w pomieszczeniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie posiada i usytuowanie domu również jego wentylacja. Właściwie wszystek element realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od frontu do celu. To inwestycja, która zajmuje się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub jest to dodatkowe do zorganizowania w polskich warunkach klimatycznych?

Kwestią jest prawidłowo sporządzony cel oraz wielka wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Wtedy stanowi dobro dostarczane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w stałej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Oczywiście nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, jednak jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Radlin

Co to?

Jesteśmy w bycie zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W uciążliwych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, jednakże w morze niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przejawiają się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych apartamentu w proporcji do normalnych systemów.

Jaki jest niewielcy koszt budowy domu pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod opiekę oszczędności w perspektywy. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do tradycyjnej metody budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są dobre dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pomoce w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje również jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma produkująca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Klientów spory odłam spośród nich zachodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to skomplikowany proces – wszystek jego poziom musi być zrealizowany jak najlepiej, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Radlin

Zachęcamy do nauczenia się z ofertą KDE Construction na karcie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments