Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Poradnik Klienta

Prowadząc własną firmę lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które odprowadzać powinien każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do zakładu ubezpieczeń korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy klinikę, pobycie na zwolnieniu itp. Ale osoby, które wyjątkowo dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ostatnich latach w zastraszającym tempie pojawiają się przedsiębiorstwa, które proponują dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe świadczenie sfinansuje nam podwyższony standard leczenia, zmniejszony czas oczekiwania na poradę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych zwolnień zdrowotnych.

Stawki tego typu świadczeń nie są zbytnio duże. Podstawowe polisy zaczynają się od 200zł netto jak widać nie jest to zbyt uciążliwy koszt a w sytuacji nieszczęścia ekspresowo może okazać się, że były to doskonale ulokowane oszczędności.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. Może ono okazać się bardzo ważne w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments