Czy warto brać pożyczki?

Czy warto brać pożyczki?

Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Czy warto brać pożyczki? Powodów do tego, aby z nich korzystać, jest naprawdę wiele. Warto się z nimi zapoznać i być może zastanowić nad tym, aby z takiej pożyczki skorzystać. Pożyczka nie jest jedynie zobowiązaniem finansowym, lecz także szansą dla wielu osób. Powody do tego, aby brać pożyczkę, mogą być różne i właśnie kilka z nich zostało opisanych w tym artykule, który naprawdę warto przeczytać.

Czy warto brać pożyczki?

Z roku na rok, a w sumie to nawet z miesiąca na miesiąc, w Polsce powstaje coraz więcej przedsiębiorstw, które zajmują się udzielaniem pożyczek. Czy warto korzystać z ich ofert? Decyzja na ten temat zawsze powinna być podejmowana indywidualnie. Ciężko jest poszukać sprawiedliwych opinii i na ich podstawie zdecydować, ponieważ w Internecie znajdziemy całą masę zarówno tych pozytywnych opinii, jak i tych negatywnych. Dlatego też poprzez analizę swojej sytuacji i potrzeb najlepiej jest samodzielnie dojść do wniosków, czy brać, czy też nie.

Inwestuj w swoje życie i swoją przyszłość

Zaczniemy może z tej przyjemniejszej strony, gdzie można naprawdę wiele osiągnąć dzięki pożyczkom. Większość z nas po kilkunastoletniej przygodzie z edukacją ma serdecznie dość widoku nauczycieli i siedzenia w książkach. W sumie nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, jak wygląda u nas edukacja. Jednak nie należy się zniechęcać, ponieważ oznacza to zatrzymanie się w rozwoju zawodowym i jeśli ktoś chciałby kiedykolwiek awansować na wyższe stanowiska i więcej zarabiać, to powinien inwestować w kursy i szkolenia, które otworzą mu drogę na rozwój zawodowy. Czasem to będzie wydatek kilkuset złotych, a czasem nawet kilku tysięcy, jednak z każdym takim wydatkiem można się liczyć, że zaowocuje on po jakimś czasie zwrotem. Dlatego nigdy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Takie kursy to także pewne zabezpieczenie, ponieważ jeśli ktoś straci pracę w jednym zawodzie, to zawsze dzięki kursom będzie mógł pracować na innym stanowisku, w zupełnie innej branży.

Wszystko zależy od firmy

Bardzo często jest tak, że to, czy warto brać pożyczkę, czy też nie, będzie zależeć od przedsiębiorstwa, w którym można się o taką ubiegać. Wszystko przecież zależy od tego, jak zostanie spisana umowa i na jakich warunkach będzie. Nie należy podpisywać byle czego i brać pożyczki w pierwszej lepszej firmie. Może się to skończyć bardzo źle, a ostatecznie nawet wielkimi kłopotami finansowymi. Należy uważnie prześledzić każdą ofertę, a przed podpisaniem umowy zapoznać się z każdym jej punktem. Najważniejsze jest poznanie RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, a także wszelkich dodatkowych kosztów. W trakcie rozmowy ze sprzedawcą może okazać się, że warunki są przedstawiane bardzo korzystnie, lecz w umowie nagle pojawi się wiele dodatkowych kosztów, takich jak opłata za przygotowanie umowy, opłata za ubezpieczenie i tak dalej. Wszystko to są koszty, które zwiększają ogólny koszt pożyczki, co może okazać się, że nie warto brać, bo inna jest lepsza.

Inwestycja i zarobek

Pożyczki mogą także pomagać w zarabianiu pieniędzy. Jeśli mamy żyłkę do interesów, lecz brakuje nam pieniędzy, to właśnie wtedy warto brać pożyczki, ponieważ nasze działania mogą przynieść nam duże zyski. Może to być pożyczka na zakup jakiegoś urządzenia do firmy, a może to być zakup hurtowej ilości towarów po okazyjnej cenie, a następnie sprzedanie ich z zyskiem. Warto pomyśleć czasem w taki nieco bardziej przedsiębiorczy sposób, ponieważ może się to okazać, naprawdę ciekawym sposobem na zyskanie dodatkowego przychodu.

Pożyczka na długi

Czasem znajdujemy się w nieco cięższej sytuacji finansowej i bardzo ciężko jest nam ogarnąć kilku wierzycieli, u których mamy dług. Dlatego też, zamiast męczyć się z wieloma wierzycielami, chyba lepiej byłoby po prostu spłacić ich jedną pożyczką i mieć tylko jednego wierzyciela. W takiej sytuacji przecież zawsze o wiele łatwiej jest się dogadać i uzyskać nieco korzystniejsze warunki spłaty. Może nie będzie to niższe oprocentowanie, ale może dłuższy termin, albo też za terminowe spłaty jakieś obniżenie raty. Wszystko zależy od tego, jakiego pożyczkodawcę wybierzemy.

Pomoc dla domowego budżetu

Pożyczki mogą być także pomocą dla domowego budżetu, gdy nagle pojawią się jakieś nieoczekiwane wydatki. To przecież nic złego wziąć pożyczkę, jeśli będzie trzeba opłacić lekarza albo też zapłacić za naprawę auta. Jeśli ktoś potrafi dobrze sobie zaplanować budżet, to przecież ze spłatą w przyszłości nie będzie mieć żadnych problemów, a zawsze uniknie potrzeby oczekiwania z wydatkami, które niestety nieraz nie znoszą, gdy odkłada się je w czasie.

Warto od czasu do czasu pomyśleć nad pożyczką, która może być naprawdę ciekawą okazją. Niekoniecznie musi to pogrążyć budżet domowy, a nieraz może się po prostu okazać prawdziwą szansą. Pożyczki nie są przecież tylko dla ludzi, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej i ratują się pożyczkami. Nie warto wierzyć nagonce, która jest skierowana właśnie na firmy pożyczkowe, a wszystkie złe sytuacje zaraz określa się, jako panujące w każdej tego typu firmie. Najlepiej będzie o tym przekonać się po prostu na własnej skórze.

zobacz również weststeincard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments