ciacho

Ciacho Szczecinek

Zachodniopomorskie

Ciacho to pierwsza i sama z kilkorgu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w współczesnym filmie nieco odbiega od zwykłego charakteru swojej prace.

Ciacho Bobolice

Nie porzuca on zawsze głównego tematu zainteresowania – wciąż popadamy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest mocno modną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Znacznie szybko dowiadujemy się kto za tym całym mieszka i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki motyw posiadała taż osoba oraz jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Bobolice

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do pełnej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zauważyć i ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, i i każdy bez wyjątku zarabia na konkretną miłość. Danie więc jest sformułowane w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają również barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo zapada w świadomość, i jednocześnie ich karykaturalność w określony rodzaj coraz dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku interesuje i wykonywa, że widz w napięciu liczy na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera wiele się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Dobrze i rozpoznawalna obsada więc w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na jakimś plakacie filmu tego reżysera można stwierdzić znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest dawana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje ostatnie ważna rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem eleganckiej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w znacznie bogatych okolicznościach. Z przodu na chwilę zajmuje się ona w kwestię prostytutki, później stosuje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można sprawdzić i dość „niegrzeczną” scenę, w której główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można obejrzeć, że nie wydaje ona sympatii widzów. Nie jedynie odtwórczyni istotnej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to zarówno bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z pięknymi upodobaniami seksualnymi, jak zwykle świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w skórze Krzysia, znacznie dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Samo jest dobre: każda z skórze na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to aktualnie w filmach chodzi.

Ciacho Bobolice

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, jaka nie wymaga od widza analizy i doskonałego zainteresowania. Opowiada dobrą historię w dogodny dla klientów sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje ostatnie film, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście świetny recepta na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za dobry.

Ciacho Bobolice

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments